Содержание
Чи потрібний аргон у склопакетах, як хочуть нас посилено переконати виробники. А може бути міфи про аргон праві і це лише рекламний трюк для збільшення ціни на пластикові вікна?
Нині проблема енергозбереження у приміщеннях дуже актуальна. Тому власники квартир та приватних будинків висувають підвищені вимоги до енергоефективності огороджувальних конструкцій, насамперед пластикових вікон. Пластикові вікна Рехау – не виняток.
Виробники сьогодні пропонують власникам житлових та виробничих приміщень вікна із ПВХ, у яких простір між камерами заповнено аргоном. Використання газу у виробництві вікон із ПВХ зовсім не нова технологія, але доступна ця опція, для більшості споживачів, вона стала порівняно недавно.
І, звичайно, покупці, вибираючи пластикові вікна, задаються питанням про доцільність придбання таких віконних конструкцій. У статті ми зупинимося на цьому питанні докладніше та поговоримо про плюси склопакетів, і чи варто купувати такі віконні конструкції.
Який інертний газ використовують у склопакетах?
У сучасному виробництві склопакетів застосовують три види газів:
- ксенон,
- аргон,
- криптон.
А ось аргон – за всіма параметрами найефективніший варіант для використання у пластикових склопакетах. Вартість його набагато нижча, ніж у двох інших газів, а показники шумо- та теплоізоляції дуже високі.
Резюмуючи, слід зауважити, що якщо покупцеві пропонують склопакет з наповненням, то цим наповненням виступає аргон, яким віконний блок має бути наповнений не менше ніж на 90%.
Основні опції інертних газів у склопакетах
Зупинимося на газі аргон. Завдяки йому вікна з ПВХ мають:
- Низька теплопровідність. Аргон має меншу теплопровідність, ніж повітря і, завдяки цій характеристиці, він добре утримує тепло в приміщенні. Згідно з експертними показниками аргон здатний утримувати 40-60% тепла в приміщеннях.
- Захист від агресивної дії сонячних променів. Особливо такий захист є актуальним для теплих сезонів (регіонів з великою кількістю сонячних днів), коли в приміщення буквально заливає сонячне світло. Аргон легко відображає ультрафіолетові промені.
Ці важливі характеристики, властиві аргону газу, роблять пластикові склопакети функціональним механізмом. Якщо провести порівняння двох склопакетів: однокамерного, заповненого інертним газом і двокамерного, всередину якого закачано сухе повітря, то з’ясуватися, що їх теплоізоляційні властивості будуть абсолютно ідентичні. Крім того, склопакет їх ПВХ можна виготовити у легшому варіанті.
Часте питання – чи може луснути скло від газу?
Газ аргон просто заповнює собою простір склопакета замість повітря і скла не відчувають тиску. Тому немає небезпеки, що скло може луснути, адже всередині пластикового вікна повністю відсутня розрідженість газу та надлишковий тиск.
Чи може аргон вийти назовні?
Скільки часу склопакет здатний утримувати аргон? Особливістю аргону є те, що його випаровування відбувається лише на молекулярному рівні та вкрай повільно. А традиційно високий ступінь герметичності склопакетів Rehau дозволяє йому виконувати своє безпосереднє завдання на протязі багатьох десятків років.
А якщо склопакет з ПВХ буде пошкоджений і відбудеться його розгерметизація, то газ просто випарується, а його місце займе повітря. Цю проблему легко виявити за запітнілими ділянками на склі і потрібно обов’язково усунути. Адже порушення герметичності склопакета знижує його теплоізоляційні властивості.
Чи небезпечні інертні гази у склопакетах для здоров’я?
Такі гази абсолютно безпечні людей і тварин, рослин т.к. до їх характерних рис не належить вибухонебезпечність. Крім того, інертні гази не вступають у різні хімічні реакції та є однією із складових частин повітря. Тому сміливо можна прикрашати підвіконня склопакета з ПВХ кімнатними квітами.
Як можна дізнатися, що у склопакеті аргон?
Відповісти це питання допоможе спеціальний прилад – тепловізор. Перш ніж почати його використовувати, слід обов’язково ознайомитися з принципами його роботи. Після зняття показань власнику склопакета слід порівняти показники теплопровідності вікон з аргоном та без. Самостійно, без спеціальних навичок таку роботу зробити досить складно, тому краще звернутися до фахівця.
Звичайно, кожен сам собі вирішує, які вікна з ПВХ йому купувати: з аргоном або без. Комусь така особливість віконних блоків просто не потрібна, а хтось переживає свою безпеку. Але позитивні характеристики пластикових склопакетів з аргоном значно додають бонусів вашим вікнам. А ціна за такі склопакети трохи відрізняється від пластикових вікон з повітрям.