Якщо пластикові вікна правильно підібрані, до їхньої тепло- і шумоізоляції не буває питань, але проблемою може стати утворення конденсату. Запітніння стекол не просто прикра неприємність, воно здатне серйозно позначитися на мікрокліматі приміщення і призвести до негативних наслідків (грибок, пліснява, руйнація будівельних та оздоблювальних матеріалів, шкода здоров’ю). Давайте розберемося, чому пластикові вікна плачуть та як вирішити цю проблему.

Чому пластикові вікна пітніють: 6 типових причин

У повітрі завжди є невелика кількість води. Поки вона перебуває у газоподібному стані, проблем немає. Але якщо температура падає до точки роси, волога у вигляді крапель осідає на поверхнях. Нагромаджуючись на склі, вона утворює напівпрозору плівку і поступово стікає вниз – на підвіконня.

Основні причини запітніння пластикових вікон

 1. Однокамерний, неякісний склопакет чи профіль. Якщо теплоізоляційні властивості вікна залишають бажати кращого, краплі води на ньому – закономірне явище.
 2. Порушення технології монтажу. При неправильній установці вікна або обробці укосів можливі проблеми: протяги, поява конденсату, промерзання вікон.
 3. Знос ущільнювача. Якщо вікна використовуються понад 5 років, а пітніти стали лише недавно, настав час поміняти ущільнювач.
 4. Підвищена вологість у приміщенні. Існують певні параметри, яким має відповідати рівень вологості. Для житлових приміщень це 45–55%. Якщо вологість вища, з’являється конденсат на вікнах.
 5. Недостатній обігрів вікон. Скло може погано прогріватися через занадто широкі підвіконня. Тоді тепле повітря від радіаторів просто не сягає вікон. Звідси конденсат.
 6. Погана вентиляція. Пластикові вікна герметичні. Вони не пропускають повітря, а отже, не сприяють вентиляції в кімнатах. Якщо немає нормального повітрообміну, з’являється зайва волога.
Трапляється, що запітнівають навіть якісні та бездоганно встановлені вікна Рехау в приміщеннях з ідеальною системою вентиляції. Причина може бути банальною: надлишок квітів на підвіконнях. Якщо рослини випаровують дуже багато вологи, з’являється конденсат, що б не робив власник будинку.

Вирішити проблему просто: на зиму слід переносити горщики з квітами до іншого місця. Вони можуть бути поруч із вікнами, але не на підвіконнях.

Чому конденсат на пластикових вікнах – небезпечне явище

Якщо пластикові вікна плачуть, то це серйозна проблема. І справа не тільки в погіршенні світлопропускної здатності запітнілого скла. Через конденсат вікна промерзають, на них з’являється лід. Волога руйнує монтажну піну, яка заповнює стики між конструкціями. Це веде до погіршення теплоізоляційних та захисних властивостей вікон.

Коли утворюється конденсат на вікнах, у будинку стає сиро. Досить швидко з’являється неприємний запах, грибок. Мікроорганізми розмножуються з колосальною швидкістю, вражають оздоблювальні матеріали, меблі, текстиль. Стіни покриваються темними плямами, шпалери та штукатурка відшаровуються, і будинок починає нагадувати сирий підвал.

Все це не лише неестетично, а й небезпечно для здоров’я людини. Суперечки, що викидаються грибком, вражають дихальну систему, провокують астму, серйозні алергічні реакції, знижують опірність захворюванням. Особливо страждає дитяче здоров’я.

Як усунути конденсат: 6 способів вирішення проблеми

Для початку слід визначити, що спричинило запітніння вікон, а потім уже вирішити проблему. Методи прості:

1 Негерметичність вікон. Перевірте герметичність закритих стулок: піднесіть запалений сірник до стулки. Якщо вогонь горить рівно, то все гаразд. Якщо коливається – потрібно підрегулювати стулку. Її слід виставити по вертикалі, підкрутивши болти на петлях.

2 Поганий обігрів скла. Якщо тепле повітря від радіаторів не досягає скла, акуратно просвердліть кілька отворів по довжині підвіконня. Також проблема може виникнути через екрани на батареях. Їх треба просто зняти.

3 Порушення технології обробки відкосів. І тут монтажники повинні переробити роботу.

4 Зношений ущільнювач. Огляньте його. Якщо побачите, що є місця, де матеріал збирається складками або тріснув, зверніться до фірми, яка виготовила вікна, із питанням заміни ущільнювача.

5 Неякісна вентиляція. Якщо немає можливості переробити систему вентиляції, обов’язково провітрюйте приміщення. Або скористайтеся простим, але ефективним механізмом – припливний клапан (у народі – віконний провітрювач).

6 Надмірна вологість. У господарських магазинах є спеціальні вологопоглиначі. Купуйте по одному такому пристрою для кожного вікна.

Є випадки, коли конденсат на вікнах – тимчасове явище, через яке не варто переживати. Якщо ви нещодавно зробили ремонт, що передбачає мокрі цикли (оштукатурювання стін, поклейка шпалер тощо), оброблені поверхні випаровуватимуть вологу ще кілька днів, а то й тижнів. Тут можна тільки змиритися із запотіванням вікон і почекати, поки обробка повністю просохне. Трохи покращать ситуацію вологопоглиначі.

З урахуванням вищевикладеного і для того, щоб уникнути проблем з конденсатом на вікнах, викликайте замірника компанії «VegaPlast». Після отримання кваліфікованої консультації щодо встановлення вікон сміливо робіть замовлення. І все у вас буде гаразд. Відгуки наших клієнтів – тому підтвердження.
Доставка и оплата заказа

  Доставка окон осуществляется по Днепропетровску бесплатно автотранспортом компании с подъёмом на этаж.
  Предоплата за заказ осуществляется во время заключения договора в офисе или на дому у заказчика.
  ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
  Для консультации и/или вызова замерщика.
  Мы перезвоним вам в ближайшее время

  Я не робот

  Или позвоните по телефону

  +38 (067) 541-22-55 


  +38 (099) 406-97-06 

  +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

  ×
  Заказ звонка, вызов замерщика

   ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
   Для консультации и/или вызова замерщика.
   Мы перезвоним вам в ближайшее время

   Я не робот

   Или позвоните по телефону

   +38 (067) 541-22-55 


   +38 (099) 406-97-06 

   +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

   ×
   Цены на сайте

   цены нв пластиковые окна Рехау в Днепре

   Уважаемые посетители!
   К нашему большому сожалению, цены на сайте,
   не являются публичной офертой.
   Это связано с систематически меняющимся прайс-листом на комплектующие и расходные материалы для изготовления пластиковых окон.
   Убедительная просьба — перед заказом 

   уточняйте цены у менеджера по телефонам,

   указанным на сайте

   ×