Содержание
Встановлюючи пластикові вікна в будинок з оциліндрованої колоди (т.зв. «зруб») ви повинні розуміти, що подібне скління відрізняється від віконного монтажу в цегляній або бетонній будівлі.
Традиційним матеріалом для будівництва будинків ще з давніх-давен вважається дерево. Це і не дивно, адже колоди – це екологічно чистий природний матеріал, завдяки якому атмосфера в будинку здорова та психологічно комфортна.
Особливості скління ПВХ-профілем дерев’яного будинку-зрубу
- Перше, на що слід звернути увагу – зруби схильні до усадки, що не відбувається з бетонними спорудами.
- Триметрові дерев’яні зруби осідають на 4 мм і більше і, як наслідок, стіни починають чинити тиск на рами з ПВХ, що призводить до деформації та заклинювання стулок вікна.
- Трапляються випадки, коли деформація пластикових віконних блоків може призвести до видавлювання скла з профілю.
Щоб не допустити подібних неприємностей, важливо дотримуватися певних правил і технологічного алгоритму, що гарантує грамотний і безпроблемний монтаж пластикових вікон в будинку з дерев’яного зрубу.
Встановлюючи т.зв. окосячки, які монтуються між верхньою горизонтальною дошкою та колодою важливо залишити зазор не менше 5 см, який слід заповнити мінеральною ватою.
Матеріали для вікон ПВХ для будинків з колоди (бруса)
Найчастіше в дерев’яних житлових конструкціях встановлюються дерев’яні віконні профілі. Це, звичайно, дуже екологічно, але така віконна система вимагає постійного догляду, а це сьогодні досить дорога процедура. Тому, більш практичним варіантом для дерев’яного будинку буде ПВХ-склиння, яке абсолютно не поступаються тепло- і звукоізоляційним характеристикам дерев’яним вікнам.
Крім того, пластикові вікна для будівель даного типу можна встановити з імітацією під дерево, так ви отримаєте не тільки естетичний зовнішній вигляд віконних систем, але й зручність при їх експлуатації. Пластикове скління має високий рівень пожежобезпеки порівняно з дерев’яними варіантами, і, відповідно, воно не вимагає спеціального вогні – покриття.
Крім того вікна з ПВХ-профілю створюють відмінний бар’єр від вуличного шуму і холоду ззовні і їм не потрібна обробка спеціальними волого- та біозахисними складами. Пластикові вікна можуть бути заповнені опціональними склопакетами. Такі віконні блоки розширюють функціонал скління та дають простір для дизайнерських рішень.
Встановлюючи пластикове вікно в будинку з дерев’яного бруса, можна застосувати тоновані стекла, шпроси, вітражі та ламінацію. Крім того, допускається комбінація з декількох варіантів. А встановлюючи пластикові вікна Geneo Rehau, ви зможете використовувати нестандартні та складні конструкції у дизайні будинку.
Розміри ПВХ-вікна вдома з колод (бруса)
Пропонуємо вам стандартні розміри віконних отворів у дерев’яному будинку, які представлені у таблиці.
Параметри |
Одностулкове |
Двостулкове |
Тристулкове |
Висота, мм |
400-1470 |
570-1470 |
1170-1470 |
Ширина, мм |
400-870 |
870-1470 |
1770-2070 |
- Максимальна площа віконного профілю має бути 6 м2, великогабаритний блок повинен обов’язково мати перегородку. Площа стулки-не більше 2,8 м2.
- Стулки віконного блоку не повинні перевищувати наступних показників – 110×240 см. Зверніть увагу, що найкращим варіантом буде встановлення стулок менших габаритів, інакше вони можуть деформуватися, що вплине на функціонування віконної фурнітури, внаслідок тяжкості конструкції.
- Віконні конструкції арочного типу повинні мати максимальний радіус арки 35 см.
Монтаж обсадної коробки
Встановлення віконних систем з ПВХ у будинку, побудованому з дерев’яних брусів (колоди), в обов’язковому порядку проводиться за допомогою окосячки.
Це спеціальна дерев’яна коробка у вигляді дерев’яної рами, яка кріпиться до стіни за допомогою ковзних деталей. Дана система не перешкоджає осаді зрубу і, в той же час, запобігає деформації колод та руйнуванню віконної рами від усадки будівельної конструкції.
Способи встановлення віконця пластикових віконних блоків
Монтаж пластикових вікон своїми руками – завдання здійсненне, але складне. Від професійного монтажу віконних систем багато залежить, тому якщо ви не впевнені у своїх силах, хочете реально заощадити свої гроші, час та нерви, то довірте цю роботу професіоналам. Відгуки наших клієнтів підтверджують сказане.
Встановлення пластикових вікон у дерев’яному будинку-зрубі провадиться:
- З фіксацією за системою “шип – моноліт”. В цьому випадку система обсадки виготовляється з бруса зі спеціальним перерізом 10×15 см. У брусі прорізається шип розмірів 5 см., а з торця віконного отвору робиться паз такого ж розміру. Роботи починають із монтажу боковини коробки, яку укладають вниз. На наступному етапі фіксують за допомогою техніки враспор верхній елемент коробки, в обов’язковому порядку залишаючи зазор між ним і стіною.
- З фіксацією типу “в колоду”. Цей спосіб для житлових будівель з дерев’яного бруса – досконала протилежність попередньому. Після виготовлення обсади з бруса, шип прорізається в стіні, а ось паз проходить у самому брусі. Величина кожного з елементів дорівнює 5 см. Монтаж проводиться згідно з алгоритмом, прописаним у першому способі: спочатку монтуємо бічну частину, далі низ конструкції, а потім її верхній елемент. В обов’язковому порядку залишається зазор під можливе усадку конструкції, який заповнюють мінеральною ватою, вона м’яко буде відбуватися в процесі просідання, і зруб буде спускатися вільно.
- Із заставним бруском. Такий спосіб передбачає прорізування паза квадратної форми в торці віконного отвору розміром 5 см. Потім, такий паз перекривається бруском, на якому і встановлюються дошки окосячки, габарити яких дорівнюють 5Х15 см. З дощок монтується кістяк П-подібної форми і встановлюють у віконний проріз. Важливо не забути залишити зазор в 5-8 см між верхньою дошкою обсадки і верхньою колодою для усадки зрубу, заповнюють зазор спеціальним утеплювачем.
Встановлення віконного блоку
Найголовніше питання нашої теми: «Як правильно провести монтаж вікна в будові з оциліндрованого бруса?».
- Перше, що потрібно мати на увазі, це те, що установка вікна проводиться тільки після монтажу окосячків в отворах, яка по всьому периметру повинна бути більше на кілька сантиметрів запланованих розмірів віконного блоку.
- Після проведення даного виду робіт, саму пластикову віконну раму без стулок кріплять у прорізі за допомогою анкерів, перевіряючи при цьому розташування профілю та ліквідуючи можливі перекоси.
- Пази, що утворилися, і стики між самою обсадкою і віконним блоком заповнюють будівельною піною, після висихання якої встановлюють раму, налаштовують систему кріплення і монтують деталі для функції провітрювання – гребінку, встановлюють клапани для мікровентиляції.
- На наступному етапі проводиться установка підвіконь та відливів. У житлових дерев’яних будинках, де є маленькі діти, рекомендується встановити спеціальні замки, щоб дитина не змогла відкрити вікно, а профіль заповнити склопакетами з удароміцними характеристиками.
Склопакети в будинку з оциліндрованого колоди
Встановлюючи віконні блоки з ПВХ в будовах подібного типу, обов’язково слід залишити зазор в 2 см. під вікном, і 3 см на опорний профіль. Такий зазор стане основою для зливу та підвіконня. Закріплювати частини системи віконного профілю слід пластинами, які фіксуються на шурупи по дереву. Герметизацію зазору, що утворився, з зовнішнього боку проводять гідроізоляційною стрічкою, а з внутрішньої – пароізоляційною.
- мультифункціональні склопакети забезпечать комфортну атмосферу в приміщенні будь-якої пори року;
- завдання скла з тонуванням— захистити приміщення від цікавих поглядів, крім того вони дозволять перетворити приміщення на приватний простір без використання штор;
- щоб максимально заощадити енергоресурси житлового приміщення, слід встановити енергоефективні склопакети;
- для захисту приміщення від вуличних шумів монтуються віконні блоки з високими звукоізоляційними характеристиками;
- зламозахисні склопакети, забезпечені триплекс склом і спеціальною плівкою, що дозволяє не розпадатися уламкам у разі, якщо склопакет розіб’ється;
- найзручніші в експлуатації склопакети – самоочисні, адже вони мають властивість очищатися від будь-яких забруднень під дією сезонних опадів; Особливо актуальною є така функція для експлуатації нестандартних і великих віконних блоків.
Дизайн віконних блоків у будинку з колод (зрубі)
Ламінація профілю ПВХ дає простір фантазії та задовольняє будь-які смакові уподобання. Найоптимальніший варіант ламінування для будівель даного типу – це ламінація під дерево, так зберегтися єдина стилістика будинку.
Щоб сховати щілини можна використовувати дерев’яні лиштви, так зовнішній вигляд будівлі виглядатиме більш естетично і гармонійно. Щоб віконний отвір виглядав оригінальніше, встановлюють фігурні віконні блоки з ПВХ або застосовують декоративні розкладки.
А склопакети з опціями значно розширять варіанти обробки віконного отвору. Найоптимальніший варіант у цьому випадку — віконні системи Geneo Rehau.
У компанії «ВегаПласт» у Дніпрі у вас є можливість замовити вітражні віконні склопакети для панорамного та фігурного скління, а також для стандартних профілів та вікна з тонуванням. Будь-який варіант скління надасть віконному отвору естетичніший зовнішній вигляд.
Ми пропонуємо своїм клієнтам віконні системи:
Проводячи скління за допомогою ПВХ-профілів Рехау стандартної та нестандартної конструкції, важливо дотримуватися всіх технологічних етапів монтажу. Якісне, технологічно правильне встановлення віконних блоків проводять фахівці нашої фірми «ВегаПласт», що працює у Дніпрі.
Наші майстри проводять професійний монтаж віконних профілів REHAU різних розмірів і форм, надійно закріплюючи склопакети та профіль з ПВХ. Гарантія високої якості роботи фахівців нашої компанії – це досить багато позитивних відгуків від клієнтів.
Пропонуємо вам замовити професійну установку віконних блоків у дерев’яних житлових конструкціях у компанії «ВегаПласт». Наші фахівці виробляють віконні профілі з оригінального пластику REHAU. Компанія пропонує досить доступні та демократичні ціни на віконні блоки REHAU в Дніпрі.
Для того, щоб точно визначитися з розмірами та дизайном віконного блоку, компанія пропонує безкоштовний виїзд замірника додому. Робіть правильний вибір сертифікованої компанії зі встановлення вікон Rehau та дзвоніть!