Пластикові вікна сьогодні стали частиною практично кожної квартири та приватного котеджу. Адже зовсім недавно такі вікна були справжнім дефіцитом і викликали заздрість сусідів, будучи ознакою багатства і розкоші. Купити пластикове вікно сьогодні – не проблема. Завдяки потоковому виробництву знизилася вартість, і склопакети з ПВХ стали абсолютною буденністю. Практично кожен господар житла чи власник виробничого приміщення хоч би раз ставив собі запитання: «Як же влаштовані пластикові вікна?».

Сьогодні виробництво з виготовлення склопакетів йде в ногу із сучасними технологіями та впроваджує інновації. Однією з таких інновацій у виробництві вікон є вакуумні склопакети. Подібні віконні конструкції підвищують енергоефективність пластикових вікон і роблять конструкцію вікна легшою. Зупинимося на особливостях вакуумних склопакетів. А вони є: і плюси, і мінуси

Що таке “вакуумний склопакет”?

Вакуумные стеклопакеты. Заказать, купить пластиковые окна Рехау в Днепре

Перш ніж купити пластикове вікно і щоб не потрапити в халепу при покупці, слід розуміти, що являє собою вакуумний віконний блок. Дуже часто потенційні споживачі вважають, що вакуумна конструкція – це звичайний склопакет із сухим повітрям між склом, який і забезпечує теплоізоляційні характеристики вікон.

Але сухе повітря – це зовсім не вакуум, тому такий склопакет вакуумним називати абсолютно неправильно. Вакуумними не можна назвати і склопакети з ПВХ, усередині яких знаходиться інертний газ, наприклад, аргон. Такі склопакети з наповнювачем з інертного газу абсолютно безпечні, тому що всередині них тиск дорівнює атмосферному, тому якщо навіть газ і випаровуватися, то скло не лусне і конструкція пластикового вікна не зміниться.

Що таке конструкція вакуумного віконного блоку з ПВХ?

Вакуумные стеклопакеты. Заказать, купить пластиковые окна Рехау в Днепре

Технології виробництва клеєних віконних блоків із ПВХ та вакуумних вікон значно відрізняються. Крім того, процес виробництва вакуумних склопакетів не підпадає під вимоги ГОСТ.

Вперше вакуумні склопакети стала виробляти японська компанія «NipponSheetGlass». Сьогодні ці вікна виробляють у багатьох країнах, і Україна не є винятком. Однак такі віконні блоки не займають переважних позицій у виробництві та рейтингу споживання, оскільки вакуумні склопакети є досить дорогими.

Плюси вакуумного склопакета

Плюси очевидні. Вакуумний склопакет за своєю конструкцією схожий на подвійний бутерброд або сендвіч.

 • конструкція включає два скла товщиною чотири міліметри, розташованих один від одного на відстані кілька міліметрів.
 • простір між стеклами позбавлений повітря. Він відкачано і таким чином, між склом створений вакуум.
 • всередині, між склом, розташовані мізерні розпірки, завдання яких не допустити схлопування склопакета. Пілари для таких склопакетів виготовляють зі склокераміки або металу, що не знижує світлопропускну здатність вікон і не спотворює простору.
Найжирніший плюс – високі енергозберігаючі характеристики. Вакуумна камера до 4-6 мм шириною практично виключає теплопередачу.
Висока шумоізоляція. Через вакуум не передається звук. Тому шум знижується приблизно на 39 дБ
Важливим плюсом вакуумного склопакета є легкість його конструкції та ефективне теплозбереження. Такий віконний блок цілком може бути прирівняний за своїми характеристиками до двокамерних клеєних склопакетів.

Резюмуючи: до переваг вакуумних блоків можна віднести невелику вагу конструкції. Пластикові вікна з вакуумним наповненням за своїми ваговими характеристиками набагато легші, ніж інші варіанти пластикових віконних блоків. Ще один полюс вакуумних блоків – максимальне проникнення світла у приміщення за мінімальної кількості шарів. Це робить вакуумні склопакети оптимальним варіантом для засклення енергозберігаючого будинку.

Особливості вакуумних склопакетів

Але… За всіх своїх позитивних властивостей, така віконна конструкція має і мінуси. Поки є.

 • Зовнішній вигляд вакуумного склопакета дуже непривабливий. Пов’язано це з тим, що тонкий світлопрозорий елемент поміщений у товсту раму, тому віконний блок виглядає не дуже естетично. Проблему міг би вирішити металопластиковий профіль, але сьогодні він ще не розроблений.
 • Тому, найчастіше, вакуумні віконні конструкції використовують як звичайне скло у гібридних склопакетах. Це значно збільшує вартість пластикового вікна, тому попит на такі віконні блоки не є великим серед побутових споживачів.

Розвиток технологій виробництва вакуумних вікон у майбутньому

Як було сказано, пластикові склопакети мають низку значних переваг перед звичайними пластиковими віконними конструкціями. Проте такі вікна не тримають перші позиції в рейтингах популярності серед віконних конструкцій з ПВХ. Однією з причин такої ситуації є той факт, що у вакуумних склопакетах немає порівнянних за розмірами віконної фурнітури та профілів. Однак це зовсім не позначається на їх високих характеристиках шумоізоляційних.

Слід зазначити, що технологія виготовлення вакуумних склопакетів – це справжній успіх у виробництві пластикових вікон. Сьогодні науково-технічні лабораторії та конструкторські бюро ведуть роботи зі створення рам, які будуть відмінно підходити за розміром і мати прекрасні термоізоляційні властивості. І, що цілком можливо, у недалекому майбутньому їхня розробка справить справжній вибух у сфері віконного виробництва. І масовому споживачеві вакуумні склопакети стануть доступними за ціною.
Доставка и оплата заказа

  Доставка окон осуществляется по Днепропетровску бесплатно автотранспортом компании с подъёмом на этаж.
  Предоплата за заказ осуществляется во время заключения договора в офисе или на дому у заказчика.
  ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
  Для консультации и/или вызова замерщика.
  Мы перезвоним вам в ближайшее время

  Я не робот

  Или позвоните по телефону

  +38 (067) 541-22-55 


  +38 (099) 406-97-06 

  +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

  ×
  Заказ звонка, вызов замерщика

   ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
   Для консультации и/или вызова замерщика.
   Мы перезвоним вам в ближайшее время

   Я не робот

   Или позвоните по телефону

   +38 (067) 541-22-55 


   +38 (099) 406-97-06 

   +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

   ×
   Цены на сайте

   цены нв пластиковые окна Рехау в Днепре

   Уважаемые посетители!
   К нашему большому сожалению, цены на сайте,
   не являются публичной офертой.
   Это связано с систематически меняющимся прайс-листом на комплектующие и расходные материалы для изготовления пластиковых окон.
   Убедительная просьба — перед заказом 

   уточняйте цены у менеджера по телефонам,

   указанным на сайте

   ×