Балкон давно став частиною простору квартири чи будинку, і мало ким використовується як склад для непотрібних речей. Тому скління та утеплення балкону – актуальна тема для мешканців Дніпра.

*Стаття представлена на правах реклами одного з видів діяльності компанії «VegaPlast» – скління та утеплення балконів «під ключ» у Дніпрі.

У статті ми розповімо, як організувати на балконі (лоджії) комфортну зону відпочинку, дитячу чи кабінет. Кваліфікований експерт нам підкаже, на що слід звернути увагу, якщо ви вирішили розширити функціональний простір житлового приміщення за рахунок балкона або лоджії, і зберегти більше тепла в кімнаті.

Для яких цілей варто утеплювати балкон

З житловою кімнатою чи кухнею балкон поєднувати не можна. Але якщо все добре продумати і порадитися з майстрами, то балкон можна використовувати в кожний місяць року, створивши там, наприклад, зону відпочинку і зручне місце для роботи.

Основні правила щодо утеплення балкона

Займаючись утепленням балкона, слід приділити особливу увагу якості матеріалів та бригаді професіоналів, яка проводитиме ремонтно-будівельні роботи.

Компанія «VegaPlast» у Дніпрі давно та професійно проводить роботи з утеплення та скління балконів та лоджій. Під час організації скління фахівці нашої компанії використовують металопластикові системи REHAU.

Утеплення лоджій і балконів включає основні етапи:

 • підготовка та підбір теплоізоляційних матеріалів;
 • проведення скління балконного простору;
 • монтаж теплоізоляції;
 • оздоблення балкона;
 • встановлення опалювальної системи, якщо це передбачено проектом.

Перший, підготовчий етап, передбачає:

 • зачистку всіх поверхонь від бруду, пилу та сміття: стелі, підлоги та стін;
 • закупорку наявних щілин розчином цементу та шпаклівкою;
 • ліквідацію надлишків розчину після закладення тріщин, обрізання монтажної піни;
 • ґрунтування поверхонь до повного їх висихання.

На наступному етапі проводиться гідроізоляція балкона за допомогою обробки бетонних поверхонь проникаючим складом або використанням руберойдних матеріалів.

Потім шар гідроізоляції покривається рідкою гумою, водостійкою штукатуркою або густотертою фарбою на олійній основі. Завершує роботу укладання поліетиленової плівки, що створює ємність для утеплювача.

Засклення балкона (лоджії) профілем Rehau

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Переваги скління профілем Rehau

 • Підвищення безпеки квартири від зовнішнього проникнення зловмисників;
 • Чудова звукоізоляція квартири від зовнішнього світу;
 • Теплоізоляція квартири. Поліпшення температурного режиму рахунок теплого буфера балкона (в зимовий період особливо актуально з сучасними цінами за опалення);
 • Можливість втілення ваших дизайнерських фантазій на балконі (лоджії).

Утеплення вікон (системи скління балкона)

У цьому випадку для організації висококласної теплоізоляції найкращим варіантом будуть віконні системи Rehau Synego.

Якщо ви хочете перетворити ваш балкон на тепле приміщення, де буде комфортно проводити час і взимку, то віддайте перевагу віконним блокам з п’ятьма камерами Rehau-Geneo, які оснащені стулками і склопакетами з функціями енергозбереження. Всі технічні характеристики, особливості віконних блоків можна уточнити на нашому сайті або у менеджера компанії по телефону.

Встановлюючи віконну систему на балкон, важливо розуміти, що ПВХ – блок досить важкий, тому балкон має бути міцним.

Якщо ваш балкон вже має скління, як бюджетний варіант можна заповнити порожнечі в старому віконному блоці монтажною піною або поролоном. Такі маніпуляції забезпечать теплу атмосферу на балконі лише за мінімально низьких температур.

Процес утеплення стелі балкона

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Перш ніж розпочати роботи з утеплення стелі балкона або лоджії, слід обробити робочу поверхню антисептичним розчином, щоб запобігти утворенню цвілі в майбутньому.

Два основні способи утеплення балконів:

 • Каркасний метод. На першому етапі проводиться обрешітка з брусків і дюбелів, а потім у решітку, що утворилася, розміщують утеплювач, зазвичай використовують мінеральну вату або пінолекс, закріплюючи його монтажною піною. Потім проводять обробку стелі вагонкою та панелями.
 • Безкаркасний метод. В цьому випадку робоча поверхня обробляється ґрунтом з метою створення фіксації матеріалів. Наступний крок – листи утеплювача змащують клеєм та укладають по периметру стелі. Як додаткове кріплення можна використовувати цвяхи. Стики між листами утеплювача закладають монтажною піною.

Процес утеплення підлоги на балконі

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

 • На поверхні підлоги монтують лаги, які є дерев’яними брусками або балками висотою 10 – 15 см. Важливо, щоб проміжки між лагами дорівнювали розмірам утеплювального матеріалу.
 • Щілини закупорюють монтажною піною, надлишки якої видаляють після висихання.
 • Після цього майстер створює шар пароізоляції, щоб захистити поверхню від конденсату.
 • Лаги закривають фанерою, ДСП чи дошками.
 • Організовується чистове оздоблення підлоги: укладається лінолеум, ковролін або ламінат.

Утеплення стін балкона

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Майстер створює латання дерев’яними брусами під вікнами в приміщенні, враховуючи при цьому габарити утеплювача. Матеріал укладають у комірки, що утворилися, щілини після укладання закладаються за допомогою монтажної піни.

Потім поверх утеплювача укладається пароізоляційна плівка, тільки потім переходять до етапу обробки. Сусідню з житловим простором стіну утеплюють в один шар, а стіни із зовнішнього боку – в два.

Оздоблювальні роботи на балконі

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Чистові роботи починають зі стелі, потім переходять до підлоги. Після цього виводять у передбачених місцях вимикачі та розетки. Стіни можна декорувати в різних дизайнерських варіантах або ґрунтуючись на особистих уподобаннях.

Їх можна обробити панелями з ПВХ, шпалерами або пофарбувати. Фарбування особливо актуальне, якщо в процесі чорнових робіт стіни вдалося зробити ідеально рівними.

Матеріали для утеплення балкону

Сучасний будівельний ринок пропонує велику кількість теплоізоляційних матеріалів.

Найпоширеніші види теплоізоляції для лоджій та балконів

Пінополістирол

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Це листовий матеріал має товщину 5-10 см і характеризується високими теплоізоляційними та властивостями міцності.

Пінополістирол не вимагає додаткового шару гідроізоляції завдяки тому, що цей матеріал чудово поглинає вологу. Такий утеплювач дуже легко ріжеться на частини, легко встановлюється та має тривалий термін експлуатації (до 30 років) у разі дотримання технологічних норм у процесі монтажу.

Мінеральна вата

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Одним із найпоширеніших видів утеплювачів вважається базальтова мінеральна вата. Це дуже екологічний матеріал із низькими характеристиками теплопровідності.

Мінеральна вата відмінно пропускає повітря, має вогнетривкі властивості, може служити довгий термін і не виділяє шкідливі речовини.

Даний тип утеплювального матеріалу має протигрибкові властивості, тому на ньому не утворюється цвіль. Працюючи з мінеральною ватою дотримуватися запобіжних заходів і працювати тільки в рукавичках, т.к. частинки матеріалу можуть в’їдатися у шкіру.

Піноплекс

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Екструдований пінополістирол досить дорогий матеріал, т.к. вважається модернізованим варіантом звичайного пінополістиролу.

Цей утеплювач дуже міцний, має вогнестійкі властивості. Піноплекс цілком можна укладати на підлогу, не боячись перевантажень.

Пінофол

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Цей рулонний утеплювач є спіненим поліетиленом з шаром фольги.

Цей легкий матеріал виробляється кількох видів:

 • Тип А.  Матеріал містить шар поверхні, що відбиває, його застосовують для комбінованого типу утеплення в поєднанні з іншими утеплювачами.
 • Тип В. Включає в себе двосторонній шар, що відбиває, і вважається відмінним варіантом для підкладки під статеву стяжку.
 • Тип С. Це самоклеючий утеплювач найбільш зручний у використанні, тому що не передбачає особливої підготовки поверхні та застосування додаткових матеріалів.

Изолон

Остекление балконов и лоджий в Днепре (Днепропетровске) под ключ

Ізолон вважається удосконаленим пінофолом. До його характеристик можна віднести відмінну вогнетривкість та високий рівень, звуко- та теплоізоляції.

Ізолон не боїться ні низьких, ні високих температур, стійкий до їх різких перепадів. Цей матеріал виступає чудовим блокатором затоплень. Але коштує дуже дорого.

Такий рулонний матеріал дуже тонкий і легко можна пошкодити, а в пошкодженому стані він не придатний до використання. Монтаж ізолону слід довірити кваліфікованому майстру, який зможе чітко дотримуватись технології процесу.

Як утеплити балкон (лоджію) на законних підставах

Облаштування центрального опалення заборонено на балконах та лоджіях.

В цьому випадку вас може виручити електронагрівач, який найкраще розташувати біля стіни, що примикає до кімнати. Не варто встановлювати прилад біля вікна, інакше шибки весь час запітніватимуть.

Відмінним рішенням для балкона буде тепла підлога, вона буває електрична та водяна. Можна встановити терморегулятор, щоб контролювати температурний режим.

Коментар експерта, організатора спільноти «Гільдія балконних майстрів» Ігоря Митроченка:

 • До вибору матеріалу для утеплення балкона або лоджії варто підходити з особливою ретельністю. Неякісний утеплювач не вбереже балкон від втрати тепла, не виключить промерзання, що може призвести до появи цвілевого грибка, високої вологості та інших проблем.
 • Головне завдання для майстра та замовника визначитися, як використовуватиметься балкон. Багато господарів квартир замовляють установку невеликої кількості утеплювача, а потім з’ясовується, що на балконі буде робочий кабінет чи дитяча кімната.
 • Тому вже на етапі узгодження проекту з будівельною бригадою та дизайнером, уточнюйте який результат ви хочете отримати від утеплення та як збираєтесь використовувати балкон.
 • При утепленні балконів не варто використовувати мінеральну вату. У ній, безумовно, є плюси, проте мінусів набагато більше. Цей матеріал швидко скочується і займає велику кількість місця. Крім того, вона передбачає застосування додаткових матеріалів: мембрану та вітрозахисну плівку.
 • Віддайте перевагу пінолексу, він підходить набагато більше, а в ціні ви не програєте.
 • Якщо вибирати віконні блоки для теплого балкона, то тільки вікна Rehau.
 • Основними перевагами металопластикових віконних систем Rehau вважаються висока якість складання та віконної фурнітури, чудовий рівень монтажних робіт. Фірма має заслужений авторитет чудового постачальника.

Сучасний світ надзвичайно мінливий. З’являються нові матеріали, бренди, змінюються ціни – це відбувається з великою швидкістю. А якість віконних систем компанії Rehau завжди на висоті. Тому, збираючись придбати віконну систему для скління балкона або лоджії, звертайте увагу на перевірені та авторитетні компанії, орієнтуючись на відгуки замовників про неї. Компанія «Vegaplast» у Дніпрі, є офіційним партнером REHAU і пропонує тільки якісні пластикові вікна та двері за цінами виробника!

Сподіваємося, що стаття дозволить вам правильно вибрати віконну систему для квартири чи будинку, використовувати різні варіанти для скління та створити затишну та комфортну атмосферу у своєму житлі.

Тут ви можете ознайомитися з асортиментом віконних блоків і з цінами на профільні системи Rehau. Крім того на сторінках нашого офіційного сайту ви можете ознайомитися з фото робіт нашої компанії та з відгуками клієнтів про нашу роботу та якість монтажу та пластикових вікон Рехау в Дніпрі.

Вибирайте варіант скління, що вам сподобався, і замовляйте у нас все необхідне.
Доставка и оплата заказа

  Доставка окон осуществляется по Днепропетровску бесплатно автотранспортом компании с подъёмом на этаж.
  Предоплата за заказ осуществляется во время заключения договора в офисе или на дому у заказчика.
  ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
  Для консультации и/или вызова замерщика.
  Мы перезвоним вам в ближайшее время

  Я не робот

  Или позвоните по телефону

  +38 (067) 541-22-55 


  +38 (099) 406-97-06 

  +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

  ×
  Заказ звонка, вызов замерщика

   ЗАКАЖИТЕ ЗВОНОК
   Для консультации и/или вызова замерщика.
   Мы перезвоним вам в ближайшее время

   Я не робот

   Или позвоните по телефону

   +38 (067) 541-22-55 


   +38 (099) 406-97-06 

   +38 (073) 133-43-30 (номера кликабельные)

   ×
   Цены на сайте

   цены нв пластиковые окна Рехау в Днепре

   Уважаемые посетители!
   К нашему большому сожалению, цены на сайте,
   не являются публичной офертой.
   Это связано с систематически меняющимся прайс-листом на комплектующие и расходные материалы для изготовления пластиковых окон.
   Убедительная просьба — перед заказом 

   уточняйте цены у менеджера по телефонам,

   указанным на сайте

   ×