Содержание
Коли власники квартир або приватних котеджів ставлять перед собою завдання скління, можуть зануритися в широкому асортименті віконних систем. І склопакети тут відіграють важливу роль.
У статті ми відповімо на найпопулярніше питання серед потенційних покупців пластикових вікон у Дніпрі: «У чому різниця між одно-, дво- та трикамерними склопакетами і які віконні блоки тепліші?».
Для детального аналізу цієї теми слід зупинитися на основних особливостях кожного склопакета.
Однокамерний склопакет – для приміщень нежитлового призначення
Стандартний однокамерний віконний блок є конструкцією з двох стекол, товщина яких доходить до 0,7 см, і розташовуються вони на відстані один від одного до 1,6 см. Такий тип віконних конструкцій підходить для дачних будинків, неопалюваних приміщень, терас і лоджій.
Плюси однокамерних склопакетів:
- Невелика вага: 1 квадратний метр при товщині 4 мм важить 20 кілограм. Цей показник на 50% менше, ніж у склопакетів із двома або трьома камерами.
- Склопакет можна встановлювати із західної та північної сторони будівлі, однокамерний віконний блок здатний пропускати до 85% сонячного світла.
- Завдяки невеликій масі та вузькій камері, така віконна система встановлюється за короткий час і просто.
- Віконна конструкція з однією камерою дає мале навантаження на кріплення, профіль та опори.
- Демократична вартість виробу. Купити однокамерний віконний блок від фірми Рехау у Дніпрі можна на 20% дешевше, ніж віконні системи з кількома камерами.
Купуючи однокамерний склопакет слід врахувати його особливості:
- Низький опір теплопередачі, що не дозволяє зберігати максимальну кількість тепла в приміщенні.
- Низька стійкість до вітрів, тому такі склопакети не підходять для висоток.
- Низький рівень шумоізоляції, лише до 24 дБ. Тому такі системи не варто монтувати в приміщеннях, вікна яких виходять на галасливі вулиці та магістралі.
Двокамерний склопакет – затребуваний та недорогий варіант скління
Конструкція двокамерного склопакета – це три стекла та дві камери. Виходячи з вимог до тепло і шумоізоляційних характеристик відстань між рядом розташованим склом, може бути різною.
Переваги двокамерних склопакетів
- Двокамерні віконні конструкції здатні надійно захистити квартиру або приватний будинок від холоду та заощадити фінанси своїх господарів завдяки своїй низькій теплопровідності.
- З таким склопакетом у приміщенні завжди буде багато світла, виріб здатний пропускати до 77% сонячних променів.
- Відмінні шумоізоляційні характеристики склопакету. З рівнем шумоізоляції 29 дБ та зовнішнім склом 0,4см буде досить затишно перебувати у приміщенні при закритих вікнах. А з товщиною склопакета 0,6 см шумоізоляція збільшиться вдвічі.
Особливості двокамерних склопакетів
- Рівень світлопрозорості менший на 12%, ніж склопакет з однією камерою.
- Маса двокамерного віконного блоку в 1,5 – 2 рази більша, ніж у однокамерного виробу. Отже, для такої віконної конструкції необхідна міцна фурнітура і міцна рама.
- Двокамерну віконну систему не можна монтувати у будинках з тонкими стінами, т.к. цей склопакет надто товстий для них.
- Ціна двокамерної конструкції на 15% вища, ніж однокамерного екземпляра.
Щоб підвищити шумо- та теплоізоляційні характеристики віконної системи та зробити її більш енергоекономічною, у двокамерний склопакет встановлюють емісійні або товстіші скла.
Трикамерні склопакети – оптимальний варіант для районів із холодним кліматом
Трикамерний склопакет складається з трьох камер зі склом однакової або різної товщини, які розділені дистанційною рамкою. Такі віконні блоки призначені для монтажу в опалюваних приміщеннях у північних районах. На територіях, де помірний клімат, такі віконні блоки встановлювати недоцільно.
Переваги трикамерних склопакетів
- У склопакета, що складається з трьох камер, можна збільшити теплоізоляційні характеристики до 30%, завдяки монтажу енергозберігаючого скла та збільшенню ширини камери.
- Трикамерні склопакети мають найвищий рівень теплозахисту, що призводить до зниження тепловтрат вдвічі, порівняно з однокамерними віконними системами та на 25% – з двокамерними.
- Віконні блоки з трьома камерами мають максимальний рівень звукоізоляції. У приміщенні з такими вікнами буде комфортно і тихо, навіть якщо вони виходять на галасливу магістраль, автотрасу або залізничні колії.
- Небезпека появи конденсату у трьохкамерних віконних систем є мінімальною.
- Віконний трикамерний блок дозволяє заощаджувати на опаленні завдяки підвищеному рівню теплозахисних якостей. Це дозволяє встановлювати такі віконні системи у холодних регіонах.
Купуючи трикамерний склопакет, ознайомтеся з їхніми особливостями:
- Він підходить для установки в будівлях з тонкими стінами, т.к. віконна система має товщину від 64 см та вище.
- Склопакет пропускає 65% сонячного світла.
- Трикамерний склопакет має велику вагу (один квадратний метр скління важить 40 кг), а це змушує обмежувати виріб у розмірі.
- Більшість зобов’язує пред’являти високі вимоги до надійності віконних комплектуючих і віконного отвору.
- Трикамерний віконний блок досить дорогий, він на 50% вище за ціною, ніж двокамерний.
Порівняльна характеристика одно-, дво-, та трикамерних склопакетів
Не знаєте, на якій віконній конструкції зупинити свій вибір? При виборі склопакета, слід враховувати, що віконні конструкції з двома камерами набагато кращі за стандартні або вдосконалені однокамерні віконні блоки, т.к.
- не схильні до промерзання при низьких температурах.
- практично не схильні до конденсату.
- мають високі шумоізоляційні властивості, що надійно захищає приміщення від вуличного шуму.
- віконні блоки такого типу можуть комплектуватися стеклами з різними характеристиками: злакозахисними, з обігрівом, тонованими.
Властивості |
Однокамерний |
Двокамерний |
Трикамерний |
Вага |
мінімальний |
великий |
дуже великий |
Звукоізоляція |
до 24 дБ |
від 29 дБ |
максимальна |
Світлопрозорість |
максимальна |
середня |
низька |
Теплозахист |
мінімальна |
середня |
максимальна |
Вартість |
низька |
середня |
велика |
Оптимальна експлуатація |
у нежитлових сезонних приміщеннях |
На об’єктах цілорічного використання з товстими стінами |
у північних регіонах |
Де краще всього встановити однокамерний склопакет?
Такі віконні системи – найоптимальніший варіант для монтажу в нежитлових приміщеннях та для скління балконів та лоджій. Для регіонів із помірним кліматом найкращим рішенням буде двокамерна віконна система. Незважаючи на те, що трикамерні віконні блоки більш герметичні і мають підвищений рівень теплозахисту, вони більше підходять для північних районів.
Тому, купуючи склопакет, приймайте рішення, ґрунтуючись на особливостях клімату вашого регіону проживання, враховуйте ширину стін, а також вимоги до шумо- та теплоізоляції.
Якщо у вас виникли труднощі з вибором віконного блоку, зверніться за консультацією до наших фахівців. Компанія «Vegaplast» у Дніпрі, є офіційним партнером REHAU і пропонує тільки якісні пластикові вікна та двері за цінами виробника!
Сподіваємося, що стаття дозволить вам правильно вибрати віконну систему для квартири чи будинку, використовувати різні варіанти для скління та створити затишну та комфортну атмосферу у своєму житлі.
Тут ви можете ознайомитися з асортиментом віконних блоків і з цінами на профільні системи Rehau. Крім того на сторінках нашого офіційного сайту ви можете ознайомитися з фото робіт нашої компанії та з відгуками клієнтів про нашу роботу та якість монтажу та пластикових вікон Рехау в Дніпрі.
Вибирайте варіант скління, що вам сподобався, і замовляйте у нас все необхідне.