Оскільки вікна займають досить велику частину стіни, функції вони повинні виконувати не тільки світлопроникні. Скло має бути міцними, не пропускати холод чи спеку, захищати від шуму. Прозоро та надійно.
Склопакет – це частина вікна, що пропускає світло. Він є конструкцією з декількох стекол, скріплених по периметру металевим профілем. Простір між склом герметизується і заповнюється газом. На внутрішній стороні профілю знаходиться вологопоглинаючий матеріал, завдання якого видаляти конденсат, що накопичується в камері склопакета.
Типи склопакетів для вікон REHAU
- Класичний варіант – двокамерна конструкція, що складається із трьох стекол шириною 4 мм. Відстань між склом – 16 мм. Ці параметри прийнято відображати у формулі 4-16-4-16-4. Існує і безліч інших комбінацій, кожна з яких вирішує якесь особливе завдання.
- Наприклад, трикамерні вікна забезпечують підвищену теплоізоляцію, скла різної товщини покращують шумопоглинаючі властивості.
Найбільш поширені склопакети з 12-, 14- та 16-міліметровими камерами. На ринку широко представлена продукція як зарубіжних (Pilkington, Saint Gobain, Glaverbel, Guardian, Euroglass), так і вітчизняних (Лисичанський склозавод “Пролетар”, “Євроглас Україна”, “Термоглас”, “Віконні системи”, “Текко плюс”, “Поліскло”). » та ін) виробників.
Додаткові функції склопакетів
- скла повинні бути міцними,
- не пропускати холод чи спеку,
- захищати від шуму.
Усі ці завдання вирішуються за рахунок спеціальних покриттів. Так, наприклад, спеціальна найтонша плівка, нанесена на одне зі скла, помітно підвищує енергозберігаючі властивості вікна. Вважається навіть, що однокамерний склопакет з таким склом ефективніший за двокамерний.
Великою популярністю користуються абсорбційні шибки, призначені для захисту від сонячних променів – затінення. Ще на стадії виготовлення в скло додаються оксиди заліза або міді, завдяки чому сонячні промені або поглинаються або відштовхуються. Сонцезахисне скло може бути прозорим, кольоровим і дзеркальним, що робить спектр їх застосування дуже широким.
Жителі сучасних міст висувають високі вимоги до шумопоглинаючих характеристик вікон. Тому розробники готові запропонувати безліч варіантів, здатних урятувати від небажаних звуків. Скло, вкрите звукопоглинаючою плівкою, далеко не межа. Для усунення зовнішнього шуму використовуються також конструкції, що складаються зі скла різної товщини (що утруднює виникнення звукового резонансу), з камерами, заповненими інертними газами (які глушать звукові хвилі). Високі показники у цій сфері демонструє триплекс – потрійне скло. Для кожного окремого випадку фахівці підберуть свою звукоізоляційну конструкцію металопластикових вікон за вигідною в Дніпрі ціною.
В офісах і на перших поверхах багатоповерхівок часто встановлюють так звані безпечні шибки. Вони вкриті надміцною плівкою, яка захищає від механічних пошкоджень. Вона абсолютно прозора та непомітна, але може витримати навіть удари молотка. Якщо скло розіб’ється, всі осколки залишаться на плівці, а не розсиплються навколо.
Ну і, звичайно, не можна не згадати мрію будь-якої господині – скла, що самоочищаються, з фотокаталітичним і гідролітичним покриттям. Це означає, що зовнішня поверхня скла покрита особливим хімічним складом, який при взаємодії з киснем та ультрафіолетом викликає хімічну реакцію, що сприяє розкладу органічних речовин. Тобто бруд просто розчиняється.
У цьому випадку необхідні однокамерні газонаповнені склопакети із зовнішнім склом – триплексом та внутрішнім склом великої товщини (8-10 мм). При цьому товщина триплексу та внутрішнього скла має бути різною: це виключить резонансні явища і гаситиме звукові хвилі.
Якщо головним завданням є забезпечити високу теплоізоляцію, то двокамерний склопакет потрібно поєднувати з енергоефективним склом і заповненням газом. Звичайне скло, скільки б камер не було в склопакеті, неефективне для подібних цілей. Якщо віконна конструкція має великі стулки, краще обмежитися однокамерним енергоефективним склопакетом з так званою теплою дистанційною рамкою між склом. Намагайтеся підбирати склопакет із теплоізоляцією, близькою до показників профільної системи. Таке вікно буде найзбалансованішим рішенням.