Содержание
Заплатити за енергозберігаючі пластикові вікна доведеться значно більше, ніж за стандартні. І покупець задумається, чи є сенс йому переплачувати. Саме тому він повинен знати переваги виробу дорожче. Через те, що навколо енергозберігаючих технологій ходять міфи та чутки, споживачеві складно зробити об’єктивно правильний вибір та зрозуміти, які вікна ПВХ замовити.
Що являють собою енергозберігаючі пластикові вікна
Зовнішній профіль енергозберігаючих вікон виглядає так само, як і стандартний, він може бути різної товщини, розрахований, як правило, на одну або дві камери. Якщо купити будинок з енергозберігаючим склопакетом або робити ремонт у квартирі з такими вікнами, немає необхідності додаткової занепокоєння збереженням тепла.
Енергозберігаючий віконний профіль та склопакет максимально перешкоджають втраті тепла.
Наносять покриття на гладку площину флоат-скла, яке у такій формі відбиває довгі теплові хвилі, залишаючи їх усередині приміщення. А короткі, видимі людському оку промені вільно проникають крізь шар, що відбиває.
Простим язиком, крізь енергозберігаючий склопакет добре проходить світло, а тепло відбивається і повертається назад. Система працює на збереження тепла у приміщенні і навіть є моделі, які відображають з боку вулиці сонячне тепло у спекотні дні. Розумне нанесення називають низькоемісійним чи селективним.
Для простоти розуміння системи низькоемісійних пластикових вікон можна провести паралель із звичайним ситом, яке великі частки утримує, а дрібні пропускає, принцип такий самий.
Селективне покриття виготовляють із напівпровідникових оксидів металу або із самих кольорових металів. За принципом сита короткі хвилі світла проходять безперешкодно, а довгі затримуються та повертаються назад.
Енергоощадна функція вікон значно підвищила свої показники завдяки створенню цієї технології. Сьогодні покупець може вибрати між м’яким та твердим низькоемісійним шаром.
М’яке (i) покриття на пластикових вікнах
Напилення, що зберігає теплову енергію, виготовляють вакуумним шляхом, на спеціалізованому обладнанні, оснащеному функцією рівномірного розпилення.
Таким чином, дрібні частинки, попередньо створені з оксидних металів, рівномірно розподіляються по поверхні скла. Основні метали, що використовуються для створення частинок, це срібло та титан. На скло розпорошують шар, що зберігає, рівномірно в кілька етапів. I-скла захищають від втрати тепла будівлю, відображення працює на хвилі, що надходять зсередини.
Скло з твердим (k) енергозберігаючим покриттям
Для виготовлення використовують індій, кремній і кисень, шляхом хімічної реакції отримують прозоре покриття скла, що відображає теплові промені. Виробництво відбувається при високій температурі, покриття виробляють методом піролізу, тому частинки поверхні скла та запилення зварюються один з одним.
Пластикові склопакети з i-склом – особливості
Ціна на i-вікна значно нижча, ніж вартість склопакетів із твердим напиленням, що говорить про популярність першого серед споживачів. Таке покриття має ряд особливостей, його дуже легко пошкодити, що означає втрату енергозберігаючих властивостей, і при тривалому контакті з киснем напилення теж втрачає свої якості.
Однак i-скла активно використовують у виробництві. Секрет полягає в тому, що встановлюють скло таким чином, що м’яке енергозберігаюче напилення знаходиться всередині склопакета і герметично закрито. Це виключає його пошкодження та взаємодію з киснем.
Визначити якість енергозберігаючого напилення пластикових вікон, що поставляються, легко візуально. Якщо на вікні є райдужні розлучення, необхідно вимагати заміну. Таке вікно вже втратило здатність відбивати теплові хвилі. Пошкодження напилення, швидше за все, відбувається в період виробництва склопакета, якщо скло знаходиться тривалий час на відкритому повітрі.
Пластикові вікна з k-склом
Технологія з твердим енергозберігаючим покриттям на сьогодні вважається застарілою і використовується вкрай рідко, тільки коли це дійсно необхідно:
- для ударостійкого скла, принцип загартовування зміцнює скло;
- якщо є необхідність трохи знизити проникнення сонячних променів;
- допустимо використання одинарного скла, твердий k-шар може перебувати на повітрі і його складно пошкодити.
Ціна пластикового вікна з K-покриттям значно вища ніж у вікон ПВХ з м’яким напиленням, при цьому порівняння за характеристиками енергозбереження показує:
- перші зберігають до 70% теплових хвиль,
- а i-скло відбиває до 90% тепла.
Ціна пластикового вікна з k-склом, у 2,5 рази вища, і низькі показники енергозбереження стали причиною того, що у виробництві скла з твердим енергозберігаючим покриттям практично не використовують. Так як у сучасних пластикових вікнах не використовують одинарне скло, споживач вікон ПВХ Рехау віддає перевагу склопакетам з i-вікнами.
У чому відмінність енергозберігаючих пластикових вікон
Ціна на енергозберігаючі вікна вища, ніж на звичайні та у споживача виникає закономірне питання: чому я маю платити більше? Щоб наочно довести наявну різницю і переваги енергозберігаючої системи, було зроблено експеримент. Для дослідження було взято вікна пвх з однокамерним склопакетом, поміщені в однакові умови.
Для порівняння вимірювалася температура поверхні вікна із боку приміщення. Холодне скло говорить про те, що воно легко випускає тепло. Чим тепліша віконна поверхня, тим більше зберігається тепла в приміщенні. За результатами експерименту стало зрозуміло, що енергозберігаюче скло дійсно ефективне.
Спосіб перевірки склопакетів на наявність енергоефективного покриття
Споживач може зіткнутися з певною складністю при покупці енергозберігаючого вікна, адже візуально відрізнити його від звичайного неможливо. Навряд чи у когось під рукою виявиться спеціальний прилад, яким можна визначити наявність енергозберігаючого шару на склі.
Цим користуються шахраї, які намагаються продати звичайні металопластикові вікна за завищеною ціною.
Покупцеві важливо знати, як самостійно визначити без спеціального пристрою наявність енергозберігаючого склопакета.
Перевірку зробити зовсім не складно:
- необхідно піднести до скла свічку або запальничку (запалену);
- важливо вивчити колір полум’я, що відбивається;
- на енергоефективному склі відображення вогню буде різним;
- у однокамерного склопакета буде 4 відбиття, 3 з яких мають жовто-жовтогарячий відблиск, а 1 малиновий;
- двокамерний склопакет покаже жовто-жовтогарячих відбитків більше удвічі;
- якщо всі відображення полум’я однакового кольору, перед покупцем звичайне скло, його хочуть обдурити.
Сьогодні немає інших способів для звичайного покупця, які могли швидко визначити сумлінність продавця, тому свічка або полум’я запальнички єдиний доступний маркер визначення типу склопакета. Не варто їм нехтувати.
Якщо повірити продавцю на слово можна бути ошуканим, а визначити, яке скло встановлено можна в зимовий період, коли настануть морози. Виправити ситуацію та притягти продавця до відповідальності буде досить складно після закінчення певного часу.
Чи потрібні склопакети з кількома камерами за наявності енергозберігаючого скла
Найчастіше для енергозбереження в приміщенні досить використовувати однокамерний склопакет з покриттям, що відбиває довгі теплові хвилі. Це практично, стулки вікон пвх мають невелику вагу, значно збільшать ефективну роботу фурнітури та віконного механізму в цілому, знижується товщина склопакетів.
Але багато споживачів побоюються, що однокамерні пластикові вікна не впораються у зимовий період. Щоб розуміти різницю між енергозберігаючим склом та звичайним, необхідно порівняти коефіцієнт опірності теплопередачі, який означає, скільки тепла йде на 1 м² за умови різниці температур на вулиці та в приміщенні в 1С⁰.
Порівняння коефіцієнтів показує, що на основній території України з урахуванням клімату можна сміливо використовувати пластикові вікна з одним склопакетом, що має властивість відображення теплових хвиль. Віконна двокамерна установка з енергоефективним покриттям скла є актуальною для суворих зим при сильних морозах.
Що ще впливає на енергоефективність пластикових вікон
Щоб скління було енергоефективним, недостатньо мати енергозберігаюче скло, а профіль з великою кількістю камер, використанням закачування інертного газу.
Важливу роль відіграють усі елементи в комплексі, має бути:
- якісний профіль,
- гарна фурнітура
- та навіть правильний монтаж.
Якщо при монтажі будуть порушення технології установки, опір теплопровідності буде менше. Також негативно впливають на показник неякісні складові металопластикових вікон аж до ручок та навісів.
ПВХ – профілі
Металопластикові вікна повинні бути виконані з міцного профілю, який добре тримає форму, не деформується в процесі експлуатації, але не є провідником тепла, холоду. Щоб профіль мав високий опір теплопровідності, він має відповідати вимогам:
- внутрішні та зовнішні стінки, відповідають за товщиною ГОСТу;
- сталеве армування;
- однорідна без плям текстура профілю, ідеально гладка поверхня.
Якісний профіль пластикових вікон REHAU відповідає всім вимогам і відмінно доповнює енергозберігаючий склопакет.
Фурнітура та ущільнювальні контури
Додаткові елементи виконують також енергоефективну функцію, створюючи щільність з’єднань, герметичність. Адже від якості фурнітури та ущільнювачів залежить функціональність конструкції, як щільно прилягають стулки.
Тому варто дотримуватись деяких рекомендацій:
- Для пластикових вікон правильно використовувати двокамерний ущільнювач, раз на півроку обробляти його засобом на основі гліцерину.
- Бажано скористатися послугою з інтеграції люфту, щоб унеможливити передчасний вихід з ладу фурнітури.
- При замовленні вікон ПВХ краще вибрати механізм із прихованими петлями, вони забезпечать найкращу герметичність.
- Непогано використовувати пристрій вентиляції припливних каналів або мікрощілинного провітрювання. Таким чином, зменшиться необхідність провітрювання, циркуляція свіжого повітря не вплине на температуру приміщення.
Правильніше передбачити нюанси та додаткові функції на етапі замовлення вікон ПВХ REHAU у Дніпрі. Проектування та визначення вимог до майбутнього скління допоможе відповідально вибрати фурнітуру та ущільнювачі, що знизить теплові втрати на 3-5%.
Енергозберігаючі пластикові вікна
Селективне покриття склопакета зазвичай використовують при виготовленні металопластикових вікон. Хоча якість профілю, кількість камер мають значення у збереженні температури приміщення, склопакет з енергозберігаючим склом бере на себе основний відсоток захисту від втрати теплової енергії приміщення.
Незважаючи на це для максимальної ефективності загальної конструкції необхідно підбирати профіль з кількістю камер від 5, саме такий гармонійно доповнюватиме склопакет з тепловідбивним напиленням і тільки посилить його властивості.
Багатофункціональні енергозберігаючі вікна
Ми говоримо про енергозберігаючі вікна, як про віконну конструкцію, яка захищає приміщення від втрати тепла. Але металопластикові вікна зі склопакетами з k або i – покриттям мають інші функції, які корисні в області їх застосування. Такі склопакети частково відображають сонячні теплові промені, які часто є сильною проблемою.
На тлі такої необхідності виникло рішення створити скло, яке не тільки зберігатиме тепло в помешканні, а й захищатиме приміщення від сонячної енергії.
Секрет багатофункціональності прихований у технології виробництва, скла отримують рівномірне напилення кількох шарів оксидів металів та самих металів. Завдяки унікальній технології виробництва скла отримують наступні характеристики:
- точне перенесення кольорів, прозорість;
- опір теплопередачі збільшено на 78%;
- природне, сонячне світло практично не проходить крізь скло в приміщення;
- зменшуються на 40% витрати на охолодження повітря усередині будівлі за допомогою кондиціонерів у літній період.
Деякі види багатофункціональних систем у процесі виготовлення загартовують та зміцнюють скло під високою температурою. Є такі моделі, яким легко надати округлу форму. Також можливе використання різних колірних варіацій, що дозволяє вирішувати різноманітні дизайнерські задуми.
Багатофункціональний шар на склі відрізняється досить високою міцністю завдяки технології накладання. На рівні молекул частки лягають хрест-навхрест, що зміцнює їх зв’язок та покриття вікна загалом. Можна сміливо дійти невтішного висновку, що термін ефективної експлуатації вікон ПВХ з багатофункціональним напиленням стекол збільшено.
Орієнтовна ціна енергозберігаючих пластикових вікон
Металопластикові вікна з функцією енергозбереження можуть відрізнятися за ціною. Так як на остаточну суму впливає безліч позицій, починаючи зі склопакета, виду профілю та закінчуючи додатковим обладнанням:
- Автоматика – використовується для автоматичного керування стулками та іншими механізмами. До неї входять електроприводи та багато інших пристроїв. Зручно використовувати у місцях, де віконні конструкції розташовані у важкодоступних місцях для ручного керування. Автоматику з електронним керуванням можна запрограмувати на відкриття або закриття стулок у певний годинник. Така система може сама закрити вікна у негоду, якщо почався сильний дощ, вітер чи сильну спеку. Дозволяє навіть керувати віконною конструкцією з будь-якої точки світу, використовуючи ноутбук чи телефон.
- Вбудовані жалюзі – практично, зручно та довговічно. Жалюзі розташовані всередині склопакета, вони не вимагають догляду, не заважають, не чіпляються, не покриваються пилом.
- Протизламна фурнітура забезпечує захист від проникнення в приміщення через вікна.
Вартість дерев’яних вікон з енергозберігаючими вікнами буде в 2, а то й більше разів вище, ніж купити металопластикові вікна REHAU у Дніпропетровську з тими самими енергозберігаючими шибками. Також різна ціна і серед вікон ПВХ в залежності від моделі, якості та функціональності.